В этом году были организованы первые отряды летних языковых лагерей на базе школ города Ильичевска. Давайте делиться впечатлениями!
20 січня 2015 року в Міністерстві освіти і науки відбулася нарада з представниками міжнародних організацій щодо можливостей створення літніх мовних таборів.
Під час наради обговорено ініціативу Міністерства освіти та науки щодо популяризації вивчення іноземних мов серед українських школярів та їх мотивацію шляхом трансформації практики учнів після закінчення навчального року в мовні табори.Сьогодні Міністерство вивчає можливість відкриття мовних таборів у всіх школах країни влітку цього року. Під час реалізації цієї ініціативи МОН розраховує залучити до роботи в таборах волонтерів, носіїв мов за допомогою міжнародних організацій та вчителів за їх бажанням.Процес впровадження ідеї мовних таборів потребує вирішення питання забезпечення вчителями та формату викладання. На нараді було наголошено, що завдання мовного табору – зацікавити дітей іноземними мовами, а не перетворити його роботу на продовження навчання. Сьогодні Міністерство отримало багато пропозицій щодо формату мовних таборів: дискусійні клуби, театральні студії, робота над конкретним проектом, які обов’язково буде враховано.
Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час наради з директорами департаментів (начальників управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій 24 лютого 2015 року.
Сергій Квіт наголосив на важливості питання створення волонтерського проекту проведення мовних літніх таборів, що охопить всі школи країни. «Тут не може бути ніяких рознарядок або відсотків охоплення, але по можливості ми хотіли долучити до проекту всі школи», - зазначив Міністр.Сергій Квіт повідомив, що діти перебувають в школах у червні місяці в оздоровчих таборах, які насправді не виправдовують себе, тому в цьому році Міністерство пропонує зробити тритижневу літню школу англійської мови на базі загальних середніх навчальних закладів. «Ми привертаємо увагу суспільства до вирішення цієї проблеми, тому що не має сучасної освіти без англійської мови», - наголосив Міністр.За словами Сергія Квіта, в майбутньому Міністерство освіти і науки планує розробити соціальну програму вивчення англійської мови. «Питання вивчення англійської мови – одне із ключових питань освіти», - підкреслив Міністр освіти і науки України.Як повідомив Міністр, до проекту літніх таборів МОН залучає українські волонтерські організації та окремих волонтерів з різних країн, які є носіями мови. Методичні розробки вивчення англійської мови у літніх таборах, надані американськими, британськими та канадськими організаціями, будуть розміщені на сайті Міністерства освіти і науки.«Літня школа англійської мови – це один із найважливіших проектів Міністерства загальнонаціонального значення», - наголосив Сергій Квіт. Ключову роль у ньому відіграватимуть обласні департаменти (управління) освіти і науки та інститути підвищення кваліфікації педагогічних працівників, що представлені в усіх регіонах.
12 лютого 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада методистів іноземних мов обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з питань викладання предмета у 2015 році. У заході взяли участь директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко, головний спеціаліст сектору мовної політики МОН Оксана Коваленко, завідувач відділу навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук Валерій Редько, представники міжнародних організацій. Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти зазначив, що якісне навчання дітей іноземним мовам, в контексті європейської інтеграції України та наближення до європейських стандартів, є пріоритетом Міністерства освіти і науки. Директор департаменту також поінформував, що сьогодні діяльність Міністерства спрямована на удосконалення навчальних програм з різних предметів, у тому числі з іноземних мов.«Міністерство шукає різні підходи для забезпечення якісного навчання дітей мовам. Одним із таких не стандартних підходів є створення літніх таборів з іноземних мов», – зазначив Юрій Кононенко. Він також наголосив, що створення літніх мовних таборів не є обов’язковим для кожної школи, адже важливою є не кількість, а якість таких закладів. Оксана Коваленко, головний спеціаліст сектору мовної політики МОН наголосила на важливості та актуальності питань, що обговорюються на нараді та подякувала присутнім представникам міжнародних організацій за запропоновану допомогу в організації літніх таборів з іноземних мов. Вона розповіла про принципи діяльності літніх мовних таборів та підкреслила різницю між ними та літніми пришкільними таборами.За словами Оксани Коваленко, літні табори з іноземних мов покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року. У таборах діти матимуть можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (спортивних змаганнях, театральних виставах тощо). «Участь у мовному таборі допоможе дітям розкрити свої таланти та отримати досвід спілкування іноземною мовою. При цьому знання дитини не будуть оцінювати як у школі, і дитина буде сприймати навчання як гру», – зазначила Оксана Коваленко. Під час заходу обговорено питання методичного забезпечення літніх мовних таборів. Зокрема, представники міжнародних організацій запропонували власні розробки програм діяльності літніх таборів з іноземних мов, та безкоштовні тренінги для їх майбутніх викладачів.Відповідно до Наказу МОН №89 від 03.02.2015 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів» найближчим часом, враховуючи зауваження та побажання, висловлені під час наради, Міністерство розробить методичні рекомендації щодо формату, змісту і діяльності мовних таборів.
Еще больше информации здесь. Дорогу осилит идущий...